Pride Week Poznań odwołany. Co z Marszem Równości?

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Grupa Stonewall poinformowała, że tegoroczny Pride Week Poznań został odwołany. Ma to związek z epidemią koronawirusa i trudnościami organizacyjnymi, z jakimi zmierzyć by się musieli organizatorzy. Co z zaplanowanym na poczatek lipca Marszem Równości?

Pride Week to tydzień różnych wydarzeń związanych z LGBT+ i równością prowadzony jako przygotowanie do Marszu Równości. Jak poinformowała dziś Grupa Stonewall, tegoroczny Pride Week został odwołany. Powód, jak można się domyślić, to kwestie związane z koronawirusem.

Jak wskazali organizatorzy, decyzja została podjęta mając na uwadze m.in. fakt, że większość przygotowań do wydarzeń należy wykonać teraz, gdy jest to niemal niemożliwe z uwagi na epidemię koronawirusa. Co więcej, znalezienie sponsorów w obecnej sytuacji także jest problemem, dlatego organizatorom brakuje środków na sfinansowanie przedsięwzięcia, tym bardziej, że Grupa utraciła źródło dochodu po tym, jak musiała zamknąć Lokum Stonewall.

Jednocześnie, Grupa Stonewall zapowiada, że część zaplanowanych wydarzeń być może uda się zorganizować w późniejszym terminie.

Co z Marszem Równości? Jak zapowiadają organizatorzy, na razie ma odbyć się w planowanym terminie, czyli 4 lipca i dokładane są wszelkie starania, by można było go przeprowadzić. Sytuacja jednak jest dynamiczna, dlatego możliwe jest odwołanie parady w kolejnych tygodniach lub miesiącach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA