Powoływał się na wpływy w instytucji państwowej. Zostal zatrzymany w czasie przyjmowania łapówki

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który powołując się na wpływy w instytucji państwowej obiecywał "załatwienie" sprawy przedsiębiorcom w zamian za przekazanie wysokich łapówek. Śledztwo prowadzone jest przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, pod koniec grudnia ubiegłego roku Jerzy U. powołując się na wpływy w instytucjach państwowych zadeklarował chęć pośrednictwa w załatwieniu sprawy urzędowej przedsiębiorcy. Za 200 tysięcy złotych miał wstrzymać wykreślenie firmy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

Łapówka została podzielona na dwie transze. Policjanci z poznańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, na polcenie prokuratury, przeprowadzili akcję zatrzymania Jerzego U. we wtorek, 17 marca 2020 roku. Do zatrzymania dosżło przy ul. Głównej w Poznaniu, gdy podejrzany przyjmował drugą część obiecanej łapówki.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, która postawiła mu zarzut popełnienia czynu zabronionego z art. 230 § 1 k.k. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie, jednocześnie nie przyznając się do zarzucanego mu czynu.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Przestępstwo płatnej protekcji zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.   

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA