Kilkuset pasażerów wylądowało już w Poznaniu po zamknięciu granic

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Choć od kilku dni wstrzymane są międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze to na poznańskim lotnisku, poza samolotami prywatnymi i lotami specjalnymi służb i transportu odbywają się także te międzynarodowe. Na Ławicy lądują bowiem samoloty czarterowe z Polakami wracającymi z wcześniejszych wyjazdów.

We wtorek, przed godziną 23:00 na poznańskim lotnisku wylądowało niemal 160 osób, które przyleciało z Teneryfy samolotem linii Enter Air. Żaden z pasażerów nie zgłaszał pogorszonego samopoczucia czy stanu zdrowia i każdemu zmierzono temperaturę. Wszyscy musieli również wypełnić kartę lokalizacyjną i zostali zobowiązani do przebywania w 14-dniowej kwarantannie domowej.

Jak informuje Urząd Wojewódzki, przeprowadzenie procedur na lotnisku trwało ok. 2 godzin.

Dzisiejszej nocy odbyły się loty czarterowe z egipskiej Hurghady z ponad 300 pasażerami na pokładzie. Wobec wszystkich zastosowano te same procedury i każdy z pasażerów będzie zobowiązany do przebywania w 14-dniowej kwarantannie.

Na poznańskim lotnisku nie funkcjonują pukty handlowe i gastronomiczne. Port funkcjonuje obsługując loty prywatne, transporte i specjalne (np. służb), a także czarterowe z Polakami powracającymi do kraju.

Jak przyznaje prezes Wiatrowski, skutki epidemii będą dla branży lotniczej bardzo dotkliwe i odczuwalne nawet przez kilka lat. Więcej o tym można przeczytać tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA