Kilkanaście tysięcy par rękawiczek i kilkaset worków na odpady trafiło do szpitala zakaźnego

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Do szpitala zakaźnego trafiło kilkanaście tysięcy par jednorazowych rękawiczek nitrylowych i kilkaset worków na odpady. Akcesoria zostały przekazane przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMP jako te, które miały służyć uczestnikom tegorocznej edycji akcji Wiosenne Porządki. Z uwagi na obecną sytuację, wspólne sprzątanie zostało bowiem zawieszone.

Co roku kilka tysięcy osób bierze udział w akcji wspólnego sprzątania poznańskich ulic i terenów zielonych. W tym roku Wiosenne Porządki miały odbyć się już po raz 22., tym razem w dniach 3-5 kwietnia. Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z koronawirusem, akcja została jednak zawieszona.

Co to oznacza? Że sprzątanie odbędzie się w innym, na razie nieznanym terminie. Gdy zostanie ustalona nowa data wydarzenia, chętni zostaną o niej poinformowani.

Niezbędne akcesoria, czyli rękawiczki i worki na śmieci dostarcza koordynator akcji, czyli Wydział Gospodarki Komunalnej UMP. W tym roku, przy zaistniałych okolicznościach, przygotowane do akcji akcesoria zostały przekazane szpitalowi zakaźnemu w Poznaniu.

W poniedziałek do placówki przywieziono 18 tysięcy par jednorazowych rękawic nitrylowych, które mogą być uzywane w szpitalu. Łącznie to 18 kartonów z 10 opakowaniami po 100 sztuk. Oprócz tego przekazano także 250 sztuk 120 litrowych worków na odpady.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA