Zwiedzanie dawnej osady online. Muzeum w Biskupinie organizuje transmisje na żywo z oprowadzania z przewodnikami

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Gdy instytucje kultury zostały zamknięte z uwagi na działania profilaktyczne mające na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, część z nich postanowiła "zejść do podziemia", a konkretniej do strefy internetowej. Dzięki temu przymusowa rezygnacja z uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych nie oznacza braku kontaktu z kulturą. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, które organizuje specjalne transmisje online.

Choć osada i muzeum w Biskupinie położone są w województwie kujawsko-pomorskim, to niemal każde dziecko z poznańskich czy wielkopolskich szkół było tam choć raz - w ramach wycieczki szkolnej lub z rodziną. Mimo to, wielu chętnie tam wraca, by za każdym razem dowiedzieć się czegoś nowego lub zwrócić uwagę na inny szczegół.

Mając na uwadze swoją popularność, a także to, że wielu spędza czas w domu - także z dziećmi, które trzeba czymś zainteresować, gdy rodzice pracują zdalnie, w poniedziałek muzeum uruchomiło akcję #WirtualneMuzeum, w ramach którego możliwe są "wizyty" za pośrednictwem internetu. Podczas transmisji na żywo przewodnicy oprowadzają widzów opowiadając o poszczególnych miejscach, zwyczajach i historii.

Co więcej, z myślą o najmłodszych przygotowano i udostępniono materiały edukacyjne  z opisami proponowanych zajęć do przeprowadzenia z ich użyciem.

Pierwsze dwie transmisje okazały się ogromnym sukcesem. Transmisję oglądało wielu widzów - nie tylko tych najmłodszych.

Oprowadzania wraz z transmisją odbywają się o godzinie 12:00 na profilu Facebook Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

W środę zaplanowano kolejną wycieczkę - "ścieżka zwiedzania jest nieokreślona, za to określony jest temat – porozmawiamy o trudach życia codziennego – co jedli, w co się ubierali, jak i czym pracowali?"

Z kolei w czwartek podczas transmisji na żywo pracownicy muzeum będą odpowiadać na pytania zadane podczas wcześniejszych transmisji na żywo.

Zapisy poprzednich spacerów dostępne są na profilu i stronie Muzeum.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA