Wiadomo kto wybuduje nową siedzibę domu dziecka w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Wiadomo już kto wybuduje nową siedzibę placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Perzyckiej w Poznaniu. Zakończono przetarg, dzięki czemu wkrótce będzie można podpisać umowę i rozpocząć prace. W nowej siedzibie będzie miejsce dla 14 lokatorów.

Budowa nowej siedziby jest konieczna z uwagi na przepisy dotyczące standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, czyli dostosowania ich do wymogów ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 9 czerwca 2011 roku. Będzie to trzecia tego typu inwestycja w Poznaniu. Pierwsze dwa obiekty spełaniające wymogi powstały już przy ul. Pamiątkowej i Sarmackiej.

Przy ul. Perzyckiej stanie nowy dwukondygancyjny dom, do którego trafią wychowankowie Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Będzie tam miejsce dla 14 lokatorów, którzy będą mieć do dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje.

W budynku znajdzie się także sala do wypoczynku, miejsce cichej nauki, pokój zabaw, pokój telewizyjny, kuchnia z jadalnią, pokój gościnny, pokój wychowawców i pomieszczenia gospodarcze. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obok stanie budynek administracyjny, w którym znajdą się gabinety dyrekcji placówki, kadr i księgowości, a także specjalistów - pedagogoa, logopedy, psychologa i pracownika socjalnego.

W przetargu na wyłonienie wykonawcy ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie za najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez firmę Ciepłownik Ekoinwestycje z Plewisk, która zaoferowała wykonanie zadanie za prawie 4,5 mln złotych.

Wykonawca poza wybudowaniem obiektow będzie musiał także zagospodarować teren i przygotować instalacje do podłączenia do nich kolejnego budynku opiekuńczego, który jest planowany obok na działce.

Zgodnie z przyjętym założeniem, na realizację zadania wykonawca będzie miał rok od momentu podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA