PLOT tworzy listę lokali z daniami na wynos i chcących wesprzeć posiłkami personel szpitali

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Po piątkowych decyzjach rządu, restauracje i kawiarnie mogą funkcjonować jedynie w ograniczonym zakresie. Możliwa jest sprzedaż posiłków i napojów jedynie na wynos lub z dowozem, bez możliwości zjedzenia dania na miejscu. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna jest w trakcie tworzenia listy lokali, które oferują takie usługi, jednocześnie organizując również opcję bezpłatnych posiłków dla personelu szpitali.

PLOT postanowiła ułatwić poznaniakom dotarcie do lokali gastronomicznych, które oferują dania na wynos i z dowozem, a jednocześnie - ułatwić takim punktom dotarcie do klientów. W tym celu powstaje lista restauracji i barów oferujących jedzenie na wynos.

Lista jest na bieżąco aktualizowana wraz z kolejnymi zgłoszeniami lokali. Dostępna jest online.

Aby dołączyć do akcji, należy skontaktować się mailowo, pisząc na adres gastro@plot.poznan.pl lub komunikując się za pomocą messengera na profilu PLOT.

Już w sobotę rano pojawiły się informacji o jednej z pizzeri na terenie Poznania, która postanowiła wesprzeć personel szpitala przy ul. Szwajcarskiej przekazując bezpłatnie pizze. Jednocześnie lokal zaapelował do innych restauracji i barów, które z uwagi na wprowadzenie ograniczeń mają za dużo towaru o przyłączenie się do inicjatywy i podzielenie się z osobami, dla których okres pandemii oznacza okres wytężonej pracy.

Pomysł spotkał się z dużym poparciem poznaniaków, a także zainteresowaniem lokali. PLOT postanowiła pomóc lokalom w dotarciu do szpitali. Każda restauracja, która chciałaby bezpłatnie przekazać posiłki personelowi szpitali, może skontaktować się z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną (gastro@plot.poznan.pl lub za pomocą messengera na profilu PLOT. Należy podać co, kiedy i w jakiej ilości można przekazać, a jednostka, przy współpracy z Miastem Poznań, podpowie w jaki sposób można przekazać jedzenie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA