Transmisję spektaklu Teatr Nowego w Poznaniu odtworzono już ponad 17 tysięcy razy!

Autor: A. Karczewska fot. Teatr Nowy w Poznaniu
REKLAMA

Nie chcieli, by decyzja o zamknięciu instytucji kultury sprawiła, że ludzie nie będą mieć do niej dostępu, więc postanowili zrobić transmisję na żywo ze spektaklu. Pomysł Teatru Nowego w Poznaniu spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i dużymi wyrazami uznania. Obecnie ma już ponad 17 tysięcy wyświetleń, a zapis będzie można oglądać jeszcze przez cały weekend.

Po zamknięciu instytucji kultury z uwagi na działania profilaktyczne związane z ograniczeniem możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, wiele osób choć rozumie decyzję, to było rozczarowanych faktem, że nie zobaczą spektakli, na które czekali. Teatr Nowy w Poznaniu postanowił w pewnym stopniu wynagrodzić to widzom i zorganizował, przy pomocy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i grupy Bibobit, transmisję na żywo ze spektaklu "Stan Podgorączkowy".

Jak się okazało, chętnych do obejrzenia nie brakowało. Było ich zdecydowanie więcej, niż ilość dostępnych miejsc w teatrze. Przed komputerami zasiadły rodziny, także ci, którzy w teatrze nie byli od dawna. Jak się okazało, wielu widzów nie tylko nie było z Poznania, ale nawet z Polski. Spektakl oglądali także widzowie mieszkający w innych państwach.

Zapis transmisji dostępny będzie jeszcze przez weekned, dlatego kto nie miał jeszcze okazji zobaczyć spektaklu, może nadrobić zaległości w sobotę i niedzielę.

Obecnie zarejestrowano już ponad 17 tysięcy wyświetleń.

(najlepiej oglądać od ok. 46 minut, gdy zaczyna się transmisja)

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA