Jaśkowiak do Biskupa : "Nie zabijaj"

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Jacek Jaśkowiak apeluje do władz kościoła o odwołanie niedzielnych mszy świętych. Zapewnił, że rozumie przykazanie "dzień święty święcić" ale przypomniał hierarchom kościoła, że istnieje także przykazanie "nie zabijaj". Wieczorem poinformował, że Poznań dysponuje parędziesięcioma łóżkami na oddziale zakaźnym, ale personel za chwile nie będzie miał sprzętu. Brakuje masek, okularów i kombinezonów ochronnych. 

Resort zdrowia potwierdził dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one Poznania. Do tej pory w całym kraju odnotowano 51 przypadki choroby zakaźnej COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 51 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym jedna osoba zmarła
napisał resort w komunikacie.

W czwartek odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki. Cierpiała też na inne schorzenia. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Łańcucie, Zielonej Górze.

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA