Radni będą dyskutować o podwyżkach cen biletów ZTM Poznań

Autor: Codzienny Poznań AK fot. redkacja
REKLAMA

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta tematem budzącym najwięcej kontrowersji będzie kwestia zmian w taryfie cen biletów za przejazd pojazdami transportu zbiorowego w Poznaniu organizowanego przez ZTM.

Miasto planuje wprowadzenie podwyżek cen biletów - średnio o ok. 30%. Wzrost cen ma dotyczyć zarówno biletów jednorazowych jak i specjalnych, trasowanych czy opłat za przejazdy z tPortmonetką. Podwyżki mają zacząć obowiązywać od 1 lipca. Więcej tutaj.

Jak wyjaśniają władze miasta, podwyżki to efekt przeprowadzanych przez rząd kosztownych reform oświatowych i podatkowych, za które samorządy nie tylko musiały zapłacić z własnych budżetów, ale także zmniejszyły się przez to ich dochody (np. przez wprowadzenie tzw. „Podatku zerowego”). Jak wyjaśnia Miasto, nie będzie konieczności wprowadzania wyższych cen biletów jeśli rząd zwróci Poznaniowi poniesione koszty za reformy.

Innym możliwym scenariuszem -  w przypadku braku podwyżki cen biletów - byłoby skrócenie tras i ograniczenie liczby kursów tramwajów i autobusów. To druga z możliwości ograniczenia wydatków na transport publiczny w Poznaniu.

Podczas sesji Rady Miasta zostaną przedstawione także inne niż te przygotowane przez miejskich urzędników propozycje dotyczące opłat za przejazdy transportem publicznym w mieście.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA