Prace przy pochylniach pod wiaduktem PST

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM grafika: PIM
REKLAMA

Rozpoczęły się prace na pochylniach pod remontowanym wiaduktem PST przy przystanku „Szymanowskiego”. Wiążą się one z utrudnieniami dla pieszych i dodatkowym hałasem w okolicy.

To kolejny etap remontu wiaduktu nad trasą PST. Od dzisiaj prowadzone są prace przy pochylniach, które prowadzą na przystanek tramwajowy „Szymanowskiego” w kierunku centrum miasta. Remontowana jest betonowa balustrada, a ubytki w samej pochylni są uzupełniane. Prace zaplanowano na dzień i noc. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, by jak najszybciej zakończyć prace, przy jednoczesnym jak najmniejszym wpływie na komunikację miejską. W nocy tramwaje kursują o wiele rzadziej.

Pochylnie zostały wyłączone z ruchu, dlatego użytkownicy są proszeni o korzystanie z odnowionych schodów od strony ul. Smoleńskiej lub pochylni od strony parkingu P&R „Szymanowskiego” oraz os. Bolesława Chrobrego.

Dodatkowo, w nocy prowadzone są również prace związane z odnową spodu południowej części wiaduktu, czyli powierzchni nad przystankiem tramwajowym. Belki są czyszczone i poddane renowacji. Prace wiążą się jednak z dodatkowym hałasem, który mogą słyszeć mieszkańcy okolicznych osiedli. Prace te prowadzone są na całej powierzchni pod obiektem, zarówno nad częścią przystankową (w tygodniu w godz. 23:00-4:00) jak i trakcyjną PST (głównie w nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy są możliwe wyłączenia napięcia trakcji tramwajowej).

Inwestycja ma zakończyć się do września 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA