Targi Pracy Politechniki Poznańskiej przełożone na jesień. Powodem koronawirus

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

XXIV Targi Pracy Politechniki Poznańskiej zaplanowane na 18 i 19 marca zostały przełożone na jesień. Powodem są środki ostrożności związane z rozprzestrzenianiem się kornawirusa.

Targi Pracy Politechniki Poznańskiej cieszą się co roku dużym zainteresowaniem ze strony studentów i potencjalnych pracodawców.

Jak poinformowali organizatorzy, rektor Politechniki Poznańskiej podjął decyzję o przeniesieniu zaplanowanych na weekend wydarzeń. W komunikacie wyjaśniono, że decyzja została podjęta w oparciu o rekomendacje MNiSW po posiedzeniu Zespołu ds. koordynacji działań w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19 oraz w związku z działaniami profilaktycznymi mające na celu zadbanie o komfort i bezpieczeństwo studentów i wystawców.

Targi mają odbyć się jesienią. Jak informuje uczelnia, prawdopodobnym terminem jest 21-22 października 2020 roku.

Co ciekawe, decyzja wywołała krytykę wśród studentów, którzy wskazują, że działania są „na wyrost”, a większym zagrożeniem mogą być… zajęcia i wykłady. Na razie żadna z poznańskich uczelni nie zdecydowała się na odwołanie zajęć z powodu obaw przed koronawirusem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA