"Nie bądź szuszwol ani fleja" - Poznań zachęca do udziału w kolejnej edycji sprzątania miasta

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Do piątku można zgłaszać chęć udziału w kolejnej edycji akcji wspólnego sprzątana miasta. „Wiosenne porządki 2020” organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta odbędą się w pierwszy weekend kwietnia. Hasło przewodnie utrzymane jest w gwarowym tonie: „Ty nie być szuszwol ani tuż fleja - nie sprząta po sobie ino tuleja”.

Będzie to już 22. edycja akcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W ostatniej edycji zgłosiło się łącznie 88 chętnych grup, co dało 12,5 tysiąca osób, które posprzątały ok. 320 ha powierzchni. W akcji udział wzięły m.in. jednostki miejskie, firmy, placówki oświatowe, stowarzyszenia, grupy społeczne, organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców itp.

W tym roku akcja odbywać się będzie w dniach 3-5 kwietnia. Jak zwykle Miasto zapewni worki, rękawice, a także odbiór zebranych śmieci - tym ostatnim zajmie się ZM GOAP.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 13 marca pod adresami: agata_checinska@um.poznan.pl lub gk@um.poznan.pl. Formularz dostępny jest online. Osoby, które chcą włączyć się w akcję, ale nie mają pomysłu, jaki teren należałoby posprzątać, mogą zgłosić się po radę do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania (tel. 61 878 4255 lub 61 878 4257).

Odbiór worków i rękawic, a także plakatów promujących akcję zaplanowano w dniach 30 marca - 1 kwietnia, w godzinach 8:00 - 15:00 w siedzibie WGK (ul. 3 Maja 46).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA