Mecz Lech - Legia bez udziału publiczności? Głos w sprawie zabrał premier Morawiecki

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej tysiąca osób, które są organizowane w pomieszczeniach zamkniętych. Wszystko w związku z zagrożeniem koronawirusem. Jednym z wydarzeń w tym kontekście, które wzbudzają zainteresowanie opinii publicznej jest sobotni mecz Lech Poznań- Legia Warszawa. Część kibiców obawia się decyzji o rozegraniu spotkania bez udziału publiczności.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapytany, czy kontaktował się z przedstawicielami środowiska sportowego w sprawie organizacji imprez masowych odparł, że kraje zachodniej Europy, w których wystąpiło znacznie więcej przypadków zarażeń wywołanych koronawirusem, nie wprowadziły jeszcze zakazu organizacji takich imprez.

"Chcemy jednak działać bardziej roztropnie niż tamte kraje i chcemy zapobiegać. W związku z tym na wtorek i na środę mam zaplanowane kilka, kilkanaście spotkań z różnymi środowiskami sportowymi. Właściwe decyzje będą podjęte po konsultacjach"
Mateusz Morawiecki, premier RP

W sobotę 14.03 w meczu 27. kolejki ekstraklasy Lech Poznań podejmie Legię Warszawa. Spotkania pomiędzy tymi drużynami zawsze elektryzowały kibiców. Nic dziwnego, że na to wydarzenie zostało sprzedanych już ponad 20 tysięcy biletów.

Co prawda sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna, ale nie wydaje się, by sobotnie spotkanie zostało odwołane. Decyzja może się jednak zmienić po ustaleniach premiera z władzami województw oraz organizatorami rozgrywek sportowych.

Dziś potwierdzono pierwszy w Poznaniu przypadek zakażenia koronawirusem. Kobieta jest hospitalizowana w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Jest stan jest poważny (więcej informacji tutaj).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA