Weekend z Książką w Starym Browarze

Autor: A. Karczewska fot. J. Krzyżanowski
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Już dziś wieczorem znani będą laureaci tegorocznej edycji Plebiscytu Książka Roku 2019. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w Starym Browarze. W tym samym miejscu w sobtoę i niedzielę odbywać się będą spotkania autorskie, a także szereg innych atrakcji w ramach Weekendu z Książką.

W tym roku w Plebiscycie na Książkę Roku oddano 254 412 głosów, co jest rekordowym wynikiem w historii konkursu organizowanego przez serwis lubimyczytacpl. Duże zainteresowanie pokazuje, że popularność czytelnictwa w Polsce wciąż jest wysoka. O tym, które książki najbardziej przypadły do gustu czytelnikom będzie można się przekonać podczas piątkowej Gali Finałowej w Starym Browarze.

W sobotę rozpocznie się na to Weekend z Książką w Starym Browarze, podczas którego przygotowano m.in. szereg spotkań autorskich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Łukasz Orbitowski, B. A. Paris oraz Magdalena Witkiewicz. Pisarze porozmawiają z odbiorcami o swoich książkach.

Z kolei w niedzielę odbędzie się wielka wymiana książek „z półki na półkę”. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 1500 osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku uczestników będzie jeszcze więcej. To okazja do zdobycia nowych pozycji książkowych i przekazania do dalszego „obiegu” tych, które już się przeczytało. Wymiana będzie się odbywać przy Szachownicy w Starym Browarze od godziny 12:00.

Program spotkań autorskich 7 marca:

- 12:00–13:15 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem książki „Kult”, nominowanej w kategorii literatura piękna
- 14:00–15:30 Spotkanie z pięcioma autorkami nominowanymi w kategorii literatura obyczajowa i romans: Ałbeną Grabowską („Matki i córki”), Elżbietą Rodzeń („Chłopak, którego nie było”), Nataszą Sochą („(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie”), Adrianną Trzepiotą („Zimowa Jutrzenka”) i Magdaleną Witkiewicz („Jeszcze się kiedyś spotkamy”)
- 16:00–17:30 Spotkanie z B.A. Paris, autorką książki „Pozwól mi wrócić”, nominowanej w kategorii kryminał / sensacja / thriller. Autorka promować będzie swoją najnowszą powieść „Dylemat”

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA