„Czyste powietrze nad Poznaniem - nasz wspólny skarb” - wiedzą o tym nawet przedszkolaki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Jak działać na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego? Co można zrobić w życiu codziennym, by dbać o okolicę i naturę? O tym wiedzą już nawet przedszkolaki, co udowodniły m.in. biorąc udział w konkursie plastycznym „Czyste powietrze nad Poznaniem - nasz wspólny skarb”. Nagrody dla autorów najlepszych prac wręczono na Dziedzińcu Urzędu Miasta. W samym budynku urzędu można oglądać prace najmłodszych.

Konkurs odbywał się z inicjatywy społeczności przedszkolnej z Dębca i Świerczewa przy współpracy z Wydziałem Oświaty UMP. Przedszkolaki miały za zadanie wykonanie projektów plakatów o tematyce proekologicznej, na których przedstawiły pozytywne działania na rzecz klimatu i środowiska naturalnego.

Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw ekologicznych już od najmłodszych lat.

Do udziału zgłosiły się 32 placówki przedszkolne. Łącznie przesłano 50 prac. Komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu 3 równorzędnych nagród i 5 wyróżnień. Jak przyznaje wiceprezydent Katarzyna Kierzek-Koperska, przewodnicząca Komisji, wybór był bardzo trudny z uwagi na wysoki poziom prac i ciekawe podejście do tematu ze strony dzieci.

Nagrody dla małych poznaniaków ufundowały: Miasto Poznań, Automobilklub Wielkopolski, Veolia S.A, Wielkopolski Park Narodowy, Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju, Estrada Poznańska oraz Państwo Fiedlerowie.

Uroczyste wręczenie upominków odbyło się na Dziedzińcu przed Urzędem Miasta Poznania. W holu budynku urzędu można z kolei oglądać prace przedszkolaków przedstawione w formie wystawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA