"Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" - wręczono nagrody dla laureatów 4. edycji konkursu

Autor: WUW Maciej Parysek fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podsumowano oraz wręczono nagrody laureatom konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie".

Głównym celem konkursu jest promowanie działań prorodzinnych, a także wybór gmin, które w sposób szczególny angażują się w takie działania. Wszystkie poprzednie, jak i obecna edycja konkursu wykazały ogromną pomysłowość i kreatywność wielkopolskich społeczności samorządowych w organizowaniu różnorodnych form wspierania rodzin, w ramach polityki prorodzinnej.

"To już 4 edycja konkursu "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie" organizowanego przez wojewodę wielkopolskiego. Cel, który nam przyświeca to wybór wyróżniających się działań prorodzinnych gmin z terenu Wielkopolski. Od tych 4 edycji wysyłamy ważny sygnał, że wartość społeczna rodziny, która wychowuje, kształtuje postawy społeczne, dba o system wartości i wyznacza postawy życiowe i wzorce jest nie do przecenienia."
Aneta Niestrawska, wicewojewoda

Laureatami poprzednich edycji konkursu zostały Środa Wielkopolska, Wągrowiec, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Śrem, Opatówek, Łęka Opatowska oraz Gołańcz. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazła się gmina Czarnków za między innymi zwiększenie dostępności placówek przedszkolnych, promowanie wśród pracodawców elastycznych form zatrudnienia. Przez ostatnie 3 lata gmina podnosi wydatki na działania promujące i wspierające rodzinę w wysokości do 5% wszystkich wydatków gminy.

Drugim laureatem zostało miasto Konin, które wprowadziło miejski program o nazwie "Karta Rodziny 3+". Samorząd zakłada zwiększenie dostępności oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej rodzin wielodzietnych, poprzez system zniżek i ulg. Wiele działań kieruje również do seniorów, pamiętając o wielopokoleniowości polskich rodzin. Do starszych mieszkańców skierowano lokalną "Kartę Seniora", której celem jest wspieranie i wzmacnianie aktywności społecznej mieszkańców powyżej 60 roku życia.

Trzecim wyróżnionym samorządem została gmina Stare Miasto za uchwalony przez siebie - Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021. Mieszkańcy mogą korzystać z ulg komunikacyjnych dla dzieci uczęszczających do szkół, darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywności Twórczej, seansów na zamówienie w Kinie za Rogiem w Świetlicy Wiejskiej.

Część artystyczną uświetnił występ chóru dziecięcego z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie oraz recital fortepianowy w wykonaniu Rafała Renza - pracownika Kuratorium w Poznaniu oraz ucznia katedralnej Szkoły Muzycznej w Poznaniu Antoniego Renza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA