MPK Poznań inwestuje w kolejne stacje ładowania autobusów elektrycznych

Autor: A. Karczewska fot. MPK Poznań
REKLAMA

Wkrótce w Poznaniu pojawi się więcej stacji ładowania autobusów elektrycznych. Spółka MPK Poznań ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie niezbędnej infrastruktury, która pozwoli na uruchomienie stacji na dworcach na os. Sobieskiego, Garbary i Górczyn oraz w zajezdni przy ul. Kaczej.

Obecnie na dworcu na os. Sobieskiego można już ładować autobusy elektryczne, podobnie jak na dworcu Garbary. Oba te miejsce zostaną uzupełnione o kolejne dwustanowiskowe ładowarki pantografowe.

Z kolei w zajezdni autobusowej przy ul. Kaczej ma się pojawić aż 18 dwustanowiskowych urządzeń stacjonarnych, które umożliwiają ładowanie poprzez wtyczkę plug-in oraz jedno dwustanowiskowe urządzenie pantografowe. Trafią tam również trzy mobilne stacje ładowania pojazdów.

Dwie ładowarki pojawią się także na pętli Górczyn.

Zamówienie ogłoszone przez MPK Poznań obejmuje ładowarki stacjonarne pantografowe, urządzenia stacjonarne plug-in oraz urządzenia mobilne plug-in. Co ważne, jego wykonanie ma przebiegać w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje projekt, wykonanie dokumentacji oraz uzyskanie pozwoleń. Drugi to roboty budowlane i dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń.

Zainteresowani mogą przesyłać swoje oferty do 24 marca 2020 roku. Realizacja zadania ma zakończyć się do 30 sierpnia 2021 roku, z uwagi na fakt, że jesienią 2021 roku do Poznania mają trafić nowe autobusy elektryczne. Do przetargu na ich dostawę przystąpiła tylko jedna firma - Solaris Bus&Coach. Obecnie trwa weryfikacja dokumentacji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA