Kolejne pary uhonorowane za wieloletnie pożycie małżeńskie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Ponad 20 par, które wytrwały w związku małżeńskim co najmniej 50 lat spotkało się w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania, by odebrać z rąk prezydenta Poznania Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aż trzy pary małżonków świętowało 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

To tradycja i spotkania, które odbywają się co kilka tygodni. Za każdym razem honorowanych jest kilkadziesiąt par, co pokazuje, że w Poznaniu nie brakuje małżeństw, które połączyła przysięga co najmniej 50 lat temu i żyją ze sobą do dziś.

W poniedziałek Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrały 22 pary, spośród których trzy świętowały już 60. rocznicę związku małżeńskiego.

Jak podkreślił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, pary są wzorem nie tylko dla najbliższych, ale także dla wszystkich mieszkańców miasta na to, że można wytrwać w miłości i wzajemnym szacunku przez dziesięciolecia.

Jak zwykle, w uroczystości w Sali Białej UMP udział wzięli również najbliżsi jubilatów. Nie zabrakło toastu i tortu oraz Marszu Mendelssohna. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczane są parom, które wytrwały w związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego - najczęściej robią to dzieci małżonków. Medale przyznawane są przez Prezydenta RP, a wręczane przez prezydenta miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA