11 osób zatrzymanych za przestępczość samochodową. 10 z nich złapano na gorącym uczynku

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Zatrzymani na gorącym uczynku podczas przerabiania cech identyfikacyjnych skradzionego samochodu i rozcinania jego poszczególnych części - tak zakończyła się „przygoda” z przestępczością samochodową dla 10 osób. Kilkanaście godzin później zatrzymano również kolejnego podejrzanego.

Policjanci z poznańskiej Komendy przeprowadzili akcję 10 lutego 2020 roku na terenie Piątkowa. Po wejściu na teren warsztatu zastali 10 mężczyzn, którzy rozcinali poszczególne elementy samochodu marki Volkswagen Sharan, a także przerabiali numery identyfikacyjne pojazdu.

Dodatkowo, w czasie przeszukania warsztatu ujawniono również urządzenia do zagłuszania telefonów.

W czasie prac śledczych ustalono, że samochód, który był w czasie rozbiórki został 5 dni wcześniej skradziony na terytorium Niemiec. Zmiana numerów VIN oraz przerobienie charakterystycznych elementów miały na cele umożliwienie jego dalszej sprzedaży.

Wszyscy mężczyźni znajdujący się w warsztacie w czasie policyjnej akcji zostali zatrzymani. Kilkanaście godzin później zatrzymano jeszcze jednego, który zdaniem funkcjonariuszy także miał związek ze sprawą.

Trzy z zatrzymanych osób usłyszało zarzut paserstwa za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA