Parking Park & Ride przy ul. św. Michała coraz bliżej

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. PIM
REKLAMA

Prace przy budowie nowego parkingu Park & Ride, który powstaje przy ul. św. Michała minęły już półmetek. Powstanie tam 100 miejsc postojowych, a jednocześnie poprawi się infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego.

Parkingi typu Park&Ride, czyli Parkuj i Jedź mają zachęcić zmotoryzowanych poznaniaków i mieszkańców okolicznych gmin do pozostawienia samochodów poza centrum miasta i przesiadki na alternatywne środki transportu w tym komunikację zbiorową lub rower. Pierwszy tego typu obiekt powstał przy trasie PST w rejonie przystanku „Szymanowskiego”.

Parking przy ul. św. Michała będzie miał 100 miejsc postojowych w tym 4 dla osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie powstaje również odpowiednia infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, a także mała architektura.

Parking będzie ogrodzony. Znajdą się tam również stojaki na 30 rowerów wraz z wiatami i zestawem naprawczym. Docelowo powstanie tam również infrastruktura informacyjna i teletechniczna, w tym m.in. biletomat oraz tablice informacyjne. Parking będzie również wyposażony w automatyczny sanitariat.

Prace przy budowie rozpoczęły się w grudniu 2019 roku i jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, minęły już półmetek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA