Nieprzytomna 5-latka przetransportowana do szpitala radiowozem

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Nieprzytomne 5-letnie dziecko, które nie reaguje na bodźce - sytuacja, która zdecydowanie wymaga pilnej interwencji medycznej. Zdesperowani rodzice chcąc jak najszybciej dostać się do szpitala poprosili o pomoc policjantów z Tarnowa Podgórnego, którzy ostatecznie przewieźli dziewczynkę do placówki radiowozem.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym przyjechała para prosząc o pomoc dla jej 5-letniej córki. Dziewczynka była nieprzytomna i nie reagowała na żadne bodźce. Ważna była każda sekunda, a nie było możliwości przetransportowania dziecka karetką pogotowia.

Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu udzielenie pomocy. Najpierw sierż. Piotr Dworzyński i st. post. Marcin Lembrych sprawdzili podstawowe czynności życiowe 5-letniej Jagody oceniając jej stan. Dziecko oddychało samodzielnie, ale nadal było nieprzytomne.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia funkcjonariusze podjęli decyzję o transporcie dziewczynki do szpitala. Dziecko zostało ułożone na tylnej kanapie radiowozu. Obok siedziała jej mama, która monitorowała jej czynności życiowe.

Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przetransportowali dziewczynkę w szybki i bezpieczny sposób. Przejechanie trasy zwykłym samochodem trwałoby o wiele dłużej - były to godziny szczytu, które spowodowały duże korki na ulicach.

W czasie jazdy skontaktowali się z Izbą Przyjęć w szpitalu informując o sytuacji. Dzięki temu placówka mogła przygotować się na przyjęcie dziecka. Po przyjeździe dziewczynka natychmiast otrzymała pomoc medyczną.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA