Łukasz Nowak i Malwina Misjan najlepsi w wietrznym biegu CITY TRAIL

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Piąty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu w edycji 2019/2020, który odbył się w sobotę 22 lutego przyniósł zwycięstwo Łukasza Nowaka i Malwiny Misjan. Tym samym oboje przypieczętowali wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu. Linię mety biegu głównego na dystansie 5 km minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 264 młodych sportowców.

Łukasz Nowak wygrał dzisiaj po raz trzeci w sezonie (poza tymi zwycięstwami dwa razy był drugi). Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund!

Biegam w CITY TRAIL z wielką satysfakcją, lubię spędzać tutaj czas, a jeśli mogę to połączyć ze zwycięstwami to jest po prostu super. Z drużyną będziemy walczyć także o wygraną w klasyfikacji generalnej, więc pełna mobilizacja trwa do końca sezonu  Przed startem dokładnie przeanalizowałem sytuację w klasyfikacji końcowej i w dzisiejszym biegu skupiłem się na wygranej z Grześkiem Michalakiem, który jako jedyny mógł mi zagrozić. Moje plany startowe na wiosnę są dość spontaniczne, wszystko będzie za ależało od tego, na ile zdrowie i praca pozwolą się odpowiednio przygotować. W marcowy kalendarzu jest Recordowa Dziesiątka w Poznaniu, a w maju być może Półmaraton Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym.
podkreślił na mecie zwycięzca dzisiejszego biegu, olimpijczyk z Londynu w chodzie na 50 km. –

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Sebastian Nowicki (15:32), a trzeci był Krzysztof Stefanowicz (15:36).

Najszybsza z kobiet – Malwina Misjan ma na koncie cztery wygrane biegi edycji 2019/2020, a także dwa zwycięstwa w klasyfikacji końcowej CITY TRAIL w Poznaniu (w sezonach 2017/2018 i 2018/2019). Jej dzisiejszy czas – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobietę. Drugie miejsce wywalczyła dziś Oliwia Wawrzyniak (również znakomity wynik - 17:33). Jako trzecia na metę wbiegła Martyna Iwanejko (czas 19:19).

Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, było wietrznie, ale mniej błotniście niż ostatnio. Dostałam wytyczne od trenera, aby dwa ostatnie kilometry pobiec w tempie poniżej 3:20, udało się zrealizować te założenia, więc jestem zadowolona. Nie spodziewałam się łatwej wygranej w tym sezonie, bo moja największa rywalka – Oliwia Wawrzyniak z biegu na bieg poprawiała się, dzisiaj też nie było łatwo z nią wygrać. Moje najbliższe plany startowe to Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, a w sezonie 5000 lub 10 000 m na bieżni – jeszcze nie wybraliśmy docelowego dystansu.
– podkreśliła po zawodach najszybsza zawodniczka CITY TRAIL w Poznaniu.

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty - ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden ma formułę ogólnopolską. Poza Poznaniem zawody są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA