Kolejny krok w kierunku budowy stadionu rozgrzewkowego na Golęcinie. Budowa rozpocznie się za kilka dni

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Wykonano kolejny krok w kierunku budowy stadionu rozgrzewkowego na poznańskim Golęcinie, który pozwoli na organizację ważnych imprez sportowych w tym także międzynarodowych. Podpisano umowę z wykonawcą prac, który już za kilka dni rozpocznie roboty związane z realizacją inwestycji.

Inwestycja obejmuje budowę boiska piłkarskiego wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną. Stadion będzie pełnił funkcję rozgrzewkową dla stadionu głównego, co nie tylko zapewni wyższy standard i komfort dla zawodników, ale także umożliwi spełnienie wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. To z kolei sprawi, że na poznańskim Golęcinie będzie można rozgrywać ważne imprezy sportowe, także międzynarodowe.

Stadion powstanie na niezagospodarowanej działce między ul. Niestachowską i stadionem. Boisko będzie miało sztuczną nawierzchnię trawiastą, a także czterotorową bieżnię poliuretanową. Znajdzie się tam również infrastruktura do skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięcia kulą i trójskoku.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą inwestycji. Przekazanie placu budowy zaplanowano na czwartek, 27 lutego. Prace mają zakończyć się w sierpniu 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA