Flash Mob w Starym Browarze

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. MC
REKLAMA

Kilkadziesiąt osób zatopionych w lekturze. Szelest przewracanych stron i klikanie czytników. Taki obrazek zobaczyli dziś klienci centrum handlowego Stary Browar. W samo południe, na Szachownicy w Pasażu, odbył się czytelniczy flash mob. Wydarzenie zapowiada finał plebiscytu Książka Roku 2019 zorganizowanego przez lubimyczytac.pl i Allegro oraz Weekend z Książką w Starym Browarze.

Plan flash mobu organizatorzy opisali na stronie wydarzenia na Facebooku: “Zadanie jest proste: przynosimy ze sobą książkę/czytnik, zbieramy się na Szachownicy wokół strefy do głosowania na Książki Roku i o 12:00 zastygamy w ciszy czytając (możemy stać, siedzieć, leżeć). Czytamy 3 minuty, pokazujemy, że czytelnicy mają MOC i rozchodzimy się”. Cel został osiągnięty: w akcji na Szachownicy wzięło udział kilkadziesiąt osób. Skupienie czytelników było tak duże, że akcja trwała kilka minut dłużej niż założyli organizatorzy. Akcja była zapowiedzią finału plebiscytu na Książkę Roku lubimy czytac.pl i Allegro oraz Weekendu z Książką w Starym Browarze, podczas którego odbędą się spotkania autorskie i Wielka Wymiana Książek.

Ostatni tydzień głosowania na Książkę Roku

Głosy na książki i autorów nominowanych w plebiscycie lubimyczytac.pl i Allegro można oddawać do końca lutego. Łącznie nominowanych jest 230 tytułów w 12 kategoriach, w tym 96 pisarzy polskich. Dodatkowo w tym roku użytkownicy serwisu lubimyczytać.pl wybierają również Literackie Wydarzenie Roku 2019 Allegro.pl. Głosy można oddwać na stronie lubimyczytac.pl lub w stacjach do głosowania w Starym Browarze, zlokalizowanych w Atrium i Pasażu. 

Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej finałowej gali, która odbędzie się w piątek 6 marca w Starym Browarze (wstęp tylko z zaproszeniami). Swoją obecnością uświetnią ją nominowani pisarze oraz liczni goście, w tym osobowości medialne oraz wybrani czytelnicy, którzy wygrali wejściówki w organizowanych konkursach. Galę poprowadzi Dorota Wellman.

Weekend z Książką w Starym Browarze

Piątkowa gala rozpocznie Weekend z Książką. W sobotę, 7 marca od godz. 12.00 czytelnicy będą mogli spotkać się z nominowanymi w plebiscycie pisarzami. Swój udział w spotkaniach potwierdzili m.in.: z Ałbena Grabowska, Łukasz Orbitowski i Remigiusz Mróz. Spotkania autorskie odbędą się w Starym Browarze, na scenie, która znajdzie się na Szachownicy (Pasaż, poziom 0). Będzie to dla mieszkańców Poznania świetna okazja, by porozmawiać z największymi gwiazdami literatury. Szczegółowy plan spotkań będzie dostępny na stronach lubimyczytać.pl.

W niedzielę, 8 marca o godzinie 12.00 będzie miała miejsce Wielka Wymiana Książek „Z półki na półkę”. To cyklicznie organizowane przez serwis lubimyczytać.pl wydarzenie zawsze spotyka się z żywym odbiorem czytelników. Na Wielką Wymianę można przynieść przeczytane już książki i podzielić się nimi z innymi czytelnikami. Osoby biorące udział w wydarzeniu mogą również liczyć na prezenty-niespodzianki od organizatorów i partnerów Plebiscytu Książka Roku. Wielka Wymiana odbędzie się w Starym Browarze (Pasaż, poziom 0), a zasady wymiany można sprawdzić na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/2709998865946272/

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Weekend z Książką

7-8 marca 2020

Pasaż 0, Stary Browar w Poznaniu

7 marca, od godz. 12:00 - spotkania autorskie

8 marca, godz. 12:00 - 14:00 - Wielka Wymiana Książek “Z półki na półkę”

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA