Ul. Głogowska będzie zwężona? Są wyniki analizy, na podstawie której będą wprowadzane zmiany

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Zaprezentowano wyniki analizy dotyczącej możliwych zmian, jakie można wprowadzić na ul. Głogowskiej w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykonawca analiz zarekomendował utrzymanie dwóch pasów ruchu na części ulicy.

Analiza została przeprowadzona w celu sprawdzenia możliwych do podjęcia działań mających na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa w okolicy. To ulica, na której często dochodzi do wypadków zarówno zderzeń samochodów, jak i potrąceń pieszych. W ciągu ostatniego roku mieszkańcy, opinia społeczna jak i część miejskich i osiedlowych radnych domagało się zmian mających na celu zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń.

Badania prowadzone były od kwietnia 2019 roku. W tym czasie mierzono m.in. przepływy samochodów, natężenie ruchu pieszych, rowerzystów oraz pojazdów komunikacji miejskiej. Co ważne, badania prowadzono w różne dni tygodnia i o różnych porach, także w czasie, gdy odbywały się imprezy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na podstawie wyników przygotowano siedem możliwych wariantów, w których uwzględniono zarówno potrzeby poszczególnych grup uczestników ruchu jak i uwarunkowania przestrzenne takie jak np. wjazdy, zabudowania i torowiska.

Najwięcej w kontekście możliwych zmian mówiło się o przekształceniu ul. Głogowskiej w ulicę jednopasmową. Wykonawca analiz zarekomendował pozostawienie dwóch pasów, ale na odcinku od mostu Dworcowego do Parku Wilsona. Dalej, czyli od parku do ul. Stablewskiego możliwe jest zwężenie do jednego pasa ruchu, co wpłynie na przepustowość trasy, ale nie w sposób „znaczący”. Zwężenie możliwe jest także w rejonie skrzyżowania z ul. Sielską - dla jadących od strony Górczyna w stronę mostu Dworcowego nie wpłynie to na przepustowość.

Na podstawie przygotowanych analiz i przedstawionych wariantów przygotowany zostanie projekt zmian na ul. Głogowskiej, które mają być wprowadzane etapowo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA