W Starym Browarze można głosować na Książkę Roku 2019 roku

Autor: A. Karczewska
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Michelle Obama czy Edward Snowden? Houellebecq czy Malcolm XD? Andrzej Sapkowski czy… Olga Tokarczuk? W Starym Browarze można oddać głos w konkursie na Książkę Roku 2019. Plebiscyt już po raz 5. organizowany jest przez serwis Lubimy Czytać. Czytelnicy wybierają najciekawsze książkowe propozycje ubiegłego roku. Gala finałowa, podczas której zostaną przedstawieni zwycięzcy plebiscytu odbędzie się w Starym Browarze.

Organizowany od pięciu lat plebiscyt literacki serwisu lubimyczytac. pl jest największym tego typu w Polsce. Czytelnicy głosują na najlepszą propozycję ubiegłego roku i jak się okazuje, robią to bardzo chętnie. Tylko w ciągu 48 godzin w tym roku oddano ponad 100 tysięcy głosów. Zwycięzca takiego konkursu ma więc za sobą rzeszę czytelników, którzy docenili jego pracę.

W tym roku głosowanie odbywa się w 12 kategoriach, a także dodatkowo w osobnym głosowaniu na Literackie Wydarzenie Roku 2019. To ostatnie to nagroda specjalna Allegro, które w tym roku po raz pierwszy włączyło się w organizację plebiscytu.

Laureaci zostaną zaprezentowani podczas zaplanowanej na 6 marca gali finałowej u partnera strategicznego wydarzenia, czyli w Starym Browarze, który umożliwia także oddanie głosu na terenie centrum. W Atrium powstała specjalna strefa, w której można nie tylko zagłosować na propozycje, ale także usiąść w fotelu i... poczytać książkę.

„Dzięki zaangażowaniu użytkowników lubimyczytać.pl, którzy wystawili książkom już przeszło 21 milionów ocen, możemy śledzić literackie trendy i wyróżnić najchętniej czytane książki. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Wspólnie z naszymi partnerami nadajemy plebiscytowi nowy wymiar. Głos pozostaje w rękach internautów, a w ich imieniu wręczymy statuetki zwycięzcom na niezwykłej, literackiej gali finałowej w Starym Browarze. Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich głosujących liczne niespodzianki, które łączą świat pisarzy, wydawców i czytelników”
Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl.

Gala finałowa będzie jednym z elementów "Weekendu z książką" w Starym Browarze, podczas którego odbędą się także spotkania autorskie i wymiana książek.

“To będzie święto dla każdego entuzjasty literatury - spotkania z literackimi idolami, dyskusje o książkowych hitach ostatniego roku i możliwość uzupełnienia domowej biblioteczki w czasie akcji „Z półki na półkę”. Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć tak ważne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa”
Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru

Głosowanie w plebiscycie Książka Roku 2019 odbywa się do końca lutego online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA