Pobity i okradziony nastolatek chował się w pociągu na dworcu Poznań Główny. Sprawcy zmuszali go do wandalizmu, picia alkoholu i palenia marihuany

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KG SOK
REKLAMA

Dwóch na jednego i to jeszcze prawie dwukrotnie młodszego - na dworcu Poznań Główny strażnicy ochrony kolei ujęli jednego ze sprawców rozboju na 16-latku. Chłopak został pobity i okradziony, a także zmuszony do wandalizmu, palenia marihuany i spożywania alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 lutego, około godziny 22:30. Do patrolu Straży Ochrony Kolei wpłynęło zgłoszenie od kierowniczki pociągu relacji Poznań Główny - Piła z prośbą o interwencję. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce poinformowała, że w pociągu ukrywa się 16-letni chłopak. Nastolatek był bardzo przestraszony.

Okazało się, że chłopak został pobity i okradziony przez dwóch, około 30-letnich mężczyzn. Jak relacjonował w rozmowie z SOK, sprawcy bili go po twarzy i grożąc kolejnymi ciosami zmusili do oddania portfela wraz z gotówką i dokumentami, karty bankomatowej oraz telefonu komórkowego. Następnie zabrali mu także czapkę i bluzę, które miał na sobie.

To jednak nie koniec problemów nastolatka. Sprawcy grożąc mu kolejnym pobiciem zmusili do spożywania alkoholu i palenia marihuany, a następnie do aktu wandalizmu.

Chłopakowi udało się uciec, ale przestraszony bojąc się oprawców schował się w pociągu, który stał na poznańskim dworcu.

Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania sprawców wraz z 16-latkiem. Około 30 minut później chłopak wskazał jednego z dwóch poszukiwanych. Na miejsce wezwano patrol policji, który przeszukał podejrzanego. Okazało się, że miał on przy sobie wszystkie skradzione 16-latkowi rzeczy.

Sprawa została przekazana policji, która zbiera materiał dowodowy i prowadzi czynności mające na celu ujęcie drugiego ze sprawców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA