Gruntowna przebudowa basenu fok w Nowym Zoo

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Trwa przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej dla nowego basenu dla fok w poznańskim Nowym Zoo. Zwierzęta zyskają lepsze warunki do życia, zabawy i treningu.

Zgodnie z założeniami, nie powstanie nowy basen budowany od zera, ale obecny zostanie gruntownie przebudowany. Sama powierzchnia niecki o nieregularnej linii brzegowej i opływowych kształtach ma mieć co najmniej 700 metrów kwadratowych. Co ważne, w projekcie musi zostać uwzględniony urozmaicony spadek głębokości basenu od 0,5 do 2,5 metra.

W najgłębszych częściach mają zostać osadzone skałki i głazy. Po bokach basenu powstaną niewielkie betonowe platformy i podesty.

W planach jest także betonowa plaża, która zostanie połączona ze skałami i będzie pełniła funkcję podestu treningowego. Z kolei po płytszej stronie basenu powstanie plaża piaszczysta.

Zgodnie z założeniami, z dużej niecki zostanie wydzielony basen medyczny, który będzie miał powierzchnię 50m2. Co ważne, oba zbiorniki mają być niezależne od siebie w zakresie napełniania ich wodą.

Basen ma także mieć pomieszczenie z filtracją w obiegu zamkniętym.

Na przebudowie zyskają nie tylko zwierzęta, ale także ci, którzy będą je oglądać. Projekt ma uwzględnić możliwość oglądania zwierząt z poziomu poniżej tafli wody po realizacji inwestycji.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przyjmuje oferty chętnych do udziału w przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej. Wybrany projektant będzie miał 250 dni na realizację zadania. Dodatkowo, po zawarciu umowy z wykonawcą robót budowlanych, do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu, będzie sprawował nadzór autorski nad inwestycją.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA