Będzie linia autobusowa dowożąca ludzi na cmentarz Junikowo od strony ul. Cmentarnej?

Autor: A. Karczewska fot. google maps
REKLAMA

Jeden z największych cmentarzy w Poznaniu, czyli cmentarz na Junikowie ma kilka bram wejściowych i miejsca parkingowe wokół. Od strony ul. Grunwaldzkiej zapewniony jest dogodny dojazd komunikacją miejską. Niestety, podobnego rozwiązania brakuje dla tych, którzy odwiedzają groby bliskich z drugiej strony nekropolii, czyli od strony ul. Cmentarnej. Miejska radna zwróciła się do prezydenta Poznania z prośbą o rozważenie uruchomienia tam linii autobusowej.

Na junikowski cmentarz można dostać się zarówno tramwajem jak i autobusem, ale tylko od strony ul. Grunwaldzkiej. To rozwiązanie, które jest dobre dla tych, którzy odwiedzają groby bliskich z tej strony nekropolii, jednak ci, których groby położone są dalej, a także ci, którzy najpierw idą do kaplicy na modlitwę pogrzebową. To problem szczególnie dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. Często muszą się oni decydować na korzystanie z taksówek, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na problem apelując o utworzenie linii autobusowej, która zatrzymywałaby się przy bramach cmentarnych od strony ul. Cmentarnej. Szczególnie ważny byłby dojazd i dojście z przystanku w rejonie kaplicy. Sprawą zainteresowała się radna Lidia Dudziak, która zwróciła się z interpelacją do prezydenta Poznania.

Radna apeluje o możliwość utworzenia takiej linii wskazując na możliwość utworzenia tam przystanków typu „na żądanie”. Jak zauważa, komunikacja zbiorowa obsługuje różne wydarzenia i miejsca, w tym także okazjonalne wydarzenia, dlatego tym bardziej dziwi brak linii zapewniającej dojazd do ogromnej nekropolii z więcej niż jedna ulicy. Dudziak zaapelowała do prezydenta o interwencję w tej sprawie.

Interpelacja została złożona 17 lutego. Na razie nie udzielono jeszcze odpowiedzi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA