Wartostrada - budowa nowego odcinka i prace na Szelągu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Rozpoczyna się budowa nowego odcinka Wartostrady przy Bramie Poznania, a na Szelągu ruszają prace związane z montażem m.in. oświetlenia i monitoringu. Na czas robót ten fragment będzie zamknięty.

Nowy, blisko półkilometrowy odcinek Wartostrady, powstanie przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad rzeką Cybiną. Połączy okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I. Zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring, a także w tzw. małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazała już wykonawcy plac budowy. Zakładany termin końca robót to połowa tego roku.

Natomiast na odcinku Wartostrady w rejonie parku Szelągowskiego i Wilczaka (do ul. Serbskiej) wkrótce stanie nowe oświetlenie i mała architektura. Odcinek ten zostanie też wyposażony w kamery monitoringu, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Prace te wiążą się z tymczasowym zamknięciem Wartostrady na odcinku od zjazdu w rejonie skrzyżowania ul. Szelągowskiej i Garbary do plaży miejskiej na Szelągu. Zalecany ruch pieszych, jak i objazd dla rowerzystów, to równoległa do zamkniętego odcinka trasa wzdłuż ul. Szelągowskiej, którą także można dojechać do parku i plaży miejskiej. Zamknięcie planowane jest na poniedziałek 24 lutego i potrwa do końca kwietnia.

Wkrótce rozpocznie się również budowa dwóch nowych wiat rowerowych: przy ul. Ewangelickiej oraz przy dworcu autobusowym Garbary. Na przełomie marca i kwietnia zostanie oddany do użytku nowo powstały odcinek Wartostrady - między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty. W tym roku po tej stronie rzeki planowane jest także zbudowanie łącznika umożliwiającego zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego (przy zapleczu przystani w Starym Porcie).  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA