Parter gotowy, góra na ukończeniu - trwa rozbudowa Przedszkola nr 121

Autor: Redakcja: UMP/ AW fot. UMP
REKLAMA

Dodatkowe sale, własna kuchnia i interaktywny plac zabaw na dachu - to wszystko już wkrótce czekać będzie na przedszkolaków ze Strzeszyna. Rozbudowa Przedszkola nr 121 idzie zgodnie z planem. Parter nowego budynku jest już gotowy, trwają prace nad ukończeniem piętra. Plac budowy odwiedził zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Trwa rozbudowa Przedszkola nr 121 przy ul. Biskupińskiej na Strzeszynie. Gotowe są już fundamenty, ściany, schody oraz płyty stropu nad parterem w nowej części budynku, trwają prace związane z ukończeniem drugiej kondygnacji. 

"Cieszę się, że inwestycja przebiega sprawnie i zgodnie z planem, a wykonawcy sprzyja pogoda. Co ważne, trwające roboty nie kolidują z pracą przedszkola, które cały czas działa w istniejącym budynku."
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Roboty podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy obejmuje budowę nowej części placówki oraz remont budynku gospodarczego. W ramach tego etapu wyburzona została istniejąca przy przedszkolu część mieszkalna wraz kotłownią. Rodzina mieszkająca do tej pory w tym budynku otrzymała od ZKZL nowe lokum, do którego już się przeprowadziła. Natomiast w drugim etapie zostanie wyremontowana istniejąca część przedszkola.

"To przedszkole jest bardzo potrzebne mieszkańcom Strzeszyna, który bardzo dynamicznie się rozwija. Dlatego bardzo mnie cieszy, że tempo robót jest sprawne i już jesienią będzie można przyjąć kolejne dzieci."
Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania

Zakończenie realizacji nowej części planowane jest na lipiec, by korzystając z przerwy wakacyjnej można było dostosować ją do zajęć. Po przenosinach istniejąca część budynku zostanie wyremontowana. 

"Po przebudowie zwiększy nam się liczba miejsc w przedszkolu. Obecnie uczęszcza do niego 50 dzieci, po rozbudowie będziemy mogli przyjąć aż 125. Zyskamy przestrzenne sale i dodatkowe pomieszczenia do udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej: gabinety terapeutyczne dla psychologa i logopedy. Będziemy mieli własną kuchnię, co oznacza, że jedzenie będzie gotowane na miejscu, nie trzeba będzie korzystać z cateringu. Oprócz tego na dzieci czekać będzie nietypowa aranżacja przestrzeni dachowej: interaktywny plac zabaw, oczywiście odpowiednio zabezpieczony."
Lidia Kołodziejska, dyrektor placówki

Dzięki rozbudowie to niewielkie, dwuoddziałowe przedszkole przekształci się w pięciooddziałową placówkę. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na pierwszy kwartał 2021 r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA