Wymiana źródła ciepła na bardziej ekologiczne, usunięcie azbestu, dofinansowanie na budowę przyłącza - spotkanie informacyjne dla mieszkańcow Głuszyny

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne? Kto może się o nie ubiegać i ile wyniesie dopłata? Czy można uzyskać dopłatę na usunięcie azbestu? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkania z mieszkańcami organizowanego przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska.

Spotkania organizowane są regularnie w różnych rejonach Poznania. Tym razem skierowane będzie przede wszystkim do mieszkańców poznańskiej Głuszyny.

Pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska przedstawią m.in. zapisy uchwały antysmogowej i konsekwencje dla osób, które się nie stosują do wskazanych przepisów.

Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest miejski program Kawka Bis, do kogo jest skierowany i w jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie. W tym roku wprowadzono szereg zmian, wśród których najważniejszą jest zwiększenie kwoty dofinansowania z 6 do aż 12 tysięcy złotych. W przypadku  instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych można otrzymać nawet 15 tysięcy złotych.

W czasie spotkania urzędnicy wyjaśnią również zasady miejskiego programu Azbest, w ramach którego można uzyskać zwrot kosztów związanych z usuwaniem niebezpiecznego materiału.

Z kolei przedstawiciele PGNiG będą informować o możliwości uzyskania dofinansowania na przyłączenie do sieci gazowej.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godzinie 17:00 w siedzibie OSP Głuszyna przy ul. Głuszyna 141a.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA