Nieprawidłowo zaparkowane samochody wciąż największym problemem zgłaszanym przez mieszkańców

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Prawie 1400 z ponad 1900 zgłoszeń, jakie w ubiegłym tygodniu otrzymała poznańska straż miejska dotyczyło kwestii nieprawidłowo zaparkowanych samochodów na terenie miasta. Pokazuje to, że pomimo regularnych akcji, złe nawyki kierowców nadal są ogromnym problemem w mieście.

Od poniedziałku, 10 lutego do niedzieli, 16 lutego, do służby dyżurnej straży miejskiej wpłynęło 1978 zgłoszeń, spośród których 950 przekazano telefonicznie, a 892 drogą mailową. Z kolei 135 interwencji zostało zgłoszonych funkcjonariuszom osobiście, np. podczas spotkań z osiedlowymi radnymi. Oznacza to, że od początku 2020 roku mieszkańcy łącznie zgłosili już 13 063 problemy.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody zgłoszono 1380 razy. W ciągu tygodnia strażnicy założyli łącznie 562 blokady na koła i wystawili 296 wezwań dla kierowców. W 22 przypadkach interwencja zakończyła się odholowaniem pojazdów na parking strzeżony na koszt właścicieli.

W sobotę strażnicy przeprowadzili szereg działań na terenie Starego Miasta, w godzinach 17:00-1:00. Kontrolowali samochody na ulicach: Wilkiej, Sierocej, Franiszkańskiej, Gołębiej, Koziej, Stawnej, Paderewskiego i al. Marcinkowskiego. Tylko wówczas ujawnili 119 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Kierowcy zostali ukarani na miejscu.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy ponad 100 razy zgłaszali sytuacje zagrożenia życia lub zdrowia. Najczęściej dotyczyły one osób bezdomnych i spożywających alkohol. W przypadku tych pierwszych funkcjonariusze prowadzili także standardowe działania polegające na kontrolowaniu miejsc, w których osoby te szukają schronienia.

Zgłoszono także prawie 60 przypadków zakłócania ciszy i porządku publicznego oraz 117 interwencji w zakresie pomocy dla zwierząt. W sprawie czystości miejsc publicznych oraz nieprawidłowego spalania w przydomowych kotłach interweniowano 187 razy.

Ponadto strażnicy zgłosili odpowiednim służbom 51 awarii. Interweniowali także w sprawie uszkodzeń spowodowanych przez silne podmuchy wiatru.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA