Walka do końca nie pomogła. WKS Grunwald Poznań o włos od podium w Halowym Klubowym Pucharze Europy

Jedna bramka dzieliła WKS Grunwald Poznań od podium podczas rozgrywanego w weekend Halowego Klubowego Pucharu Europy. Poznańskiej drużynie nie można odmówić determinacji i woli walki, jednak ostatecznie medale pozostały jedynie w sferze marzeń. Zwycięzcą całego turnieju został Der Club an der Alster Hamburg.

W meczu o 3. miejsce gospodarze turnieju WKS Grunwald Poznań zmierzyli się z HC Mińsk. Od początku spotkania drużyna z Poznania pokazywała, że zależy jej na stanięciu na podium przed własną publicznością. Już w 4. minucie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Szymona Hutka. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak remisem 1:1.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze znów stworzyli sobie akcję do wyjścia na prowadzenie, jednak Mateusz Hulbój minimalnie przestrzelił. Walka toczyła się ostro, a kwartę zawodnicy Grunwaldu kończyli w osłabionym składzie, po tym jak zieloną kartkę zobaczył Adrian Krokosz. Wynik nie uległ jednak zmianie i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:1.

Po powrocie na parkiet tym razem to goście mocno zaczęli i po 3 minutach objął prowadzenie po kontrze Yauheniego Mikheichyka. Co więcej, po wyjściu na prowadzenie zespół z Białorusi nie zwalniał tempa.

Ostatnia część spotkania była bardzo nerwowa zwłaszcza w końcówce, gdy na 35 sekund przed końcem Białorusini podwyższyli na 3:1. Grunwald miał do odrobienia aż dwubramkową stratę. W 33. minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową na 3:2, co dało nadzieję zawodnikom z Poznania.

Niestety, już po chwili goście znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie, choć poznaniakom wystarczyło kilkanaście sekund, by znów złapać kontakt z rywalem i doprowadzić do wyniku 4:3. Niestety, wynik nie uległ zmianie i ostatecznie WKS Gdunwald Poznań zajął 4. miejsce w turnieju, którego był gospodarzem.