Walka do końca nie pomogła. WKS Grunwald Poznań o włos od podium w Halowym Klubowym Pucharze Europy

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Jedna bramka dzieliła WKS Grunwald Poznań od podium podczas rozgrywanego w weekend Halowego Klubowego Pucharu Europy. Poznańskiej drużynie nie można odmówić determinacji i woli walki, jednak ostatecznie medale pozostały jedynie w sferze marzeń. Zwycięzcą całego turnieju został Der Club an der Alster Hamburg.

W meczu o 3. miejsce gospodarze turnieju WKS Grunwald Poznań zmierzyli się z HC Mińsk. Od początku spotkania drużyna z Poznania pokazywała, że zależy jej na stanięciu na podium przed własną publicznością. Już w 4. minucie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Szymona Hutka. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak remisem 1:1.

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze znów stworzyli sobie akcję do wyjścia na prowadzenie, jednak Mateusz Hulbój minimalnie przestrzelił. Walka toczyła się ostro, a kwartę zawodnicy Grunwaldu kończyli w osłabionym składzie, po tym jak zieloną kartkę zobaczył Adrian Krokosz. Wynik nie uległ jednak zmianie i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 1:1.

Po powrocie na parkiet tym razem to goście mocno zaczęli i po 3 minutach objął prowadzenie po kontrze Yauheniego Mikheichyka. Co więcej, po wyjściu na prowadzenie zespół z Białorusi nie zwalniał tempa.

Ostatnia część spotkania była bardzo nerwowa zwłaszcza w końcówce, gdy na 35 sekund przed końcem Białorusini podwyższyli na 3:1. Grunwald miał do odrobienia aż dwubramkową stratę. W 33. minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową na 3:2, co dało nadzieję zawodnikom z Poznania.

Niestety, już po chwili goście znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie, choć poznaniakom wystarczyło kilkanaście sekund, by znów złapać kontakt z rywalem i doprowadzić do wyniku 4:3. Niestety, wynik nie uległ zmianie i ostatecznie WKS Gdunwald Poznań zajął 4. miejsce w turnieju, którego był gospodarzem.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Der Club an der Alster Hamburg
  2. SV Arminen Wiedeń
  3. HC Mińsk
  4. WKS Grunwald Poznań
  5. SPV Complutense Madryt
  6. Dinamo Stroitel Ekaterinburg

7. Royal White Star Bruksela

8. Partille SC

MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster)
Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA