Policja opublikowała nagranie z sobotniego pościgu w centrum Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. Wielkopolska Policja
REKLAMA

Wielkopolska Policja opublikowała nagranie, na którym widać pościg w centrum Poznania, jaki miał miejsce w sobotę (15 lutego) rano. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a potem uciekał przed funkcjonariuszami. Podczas zatrzymania był agresywny i zaatakował policjantów odgryzając jednemu z nich fragment palca.

Pościg miał miejsce w sobotę, przed godziną 8:00. Kierujący samochodem marki Opel Corsa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Pościg przebiegał przez ulice w centrum miasta, a ostatecznie do zatrzymania pojazdu, funkcjonariusze musieli zepchnąć go radiowozem z drogi.

Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Późniejsze badanie krwi wskazało również, że był też pod wpływem substancji psychoaktywnych, prawdopodobnie dopalaczy.

Podczas zatrzymania był agresywny wobec funkcjonariuszy, którzy opisali jego zachowanie jako irracjonalne. W pewnym momencie zaatakował jednego z policjantów ogryzając mu półtoracentymetrowy fragment palca u ręki.

Na opublikowanym dziś nagraniu z pościgu widać, jak kierujący uciekając przed policją jedzie w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Sprawca po zatrzymanu został przewieziony do szpitala na badania krwi. Jak informuje policja, jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Policja złoży także wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Poszkodowany policjant czuje się dobrze, jest pod opieką lekarzy i będzie mógł powrócić do służby po rekonwalescencji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA