Koniec kobiecej przygody Polonii Poznań. Zawodniczki zadłużonego klubu nie dokończą sezonu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Kobieca drużyna KS Polonia Poznań oficjalnie potwierdziła, że nie wystartuje w drugiej rundzie 1. ligi kobiet w tym sezonie. Problemy klubu okazały się być zbyt duże, by móc dalej kontynuować piłkarskie tradycje.

Klub zmagał się z ogromnymi problemami technicznymi i finansowymi. Przez ostatnie 10 lat zawodniczki Polonii regularnie występowały na szczeblu centralnym, a w ubiegłym sezonie walczyły w piłkarskiej Ekstraklasie. "Walczyły" jest trudnym słowem, bowiem okazało się, że awans był jeszcze większym "przekleństwem", ponieważ wiązał się z jeszcze większymi problemami już i tak zadłużonego klubu.

Dochodziło do sytuacji, w których poznanianki oddawały mecz walkowerem, bo nie było pieniędzy na dojazd na spotkanie wyjazdowe.

W tym sezonie pojawiły się w grupie północnej 1. Ligi. Niestety, jak poinformowano w sobotę wieczorem na oficjalnym profilu klubu, zawodniczki nie wrócą na boisko w drugiej rundzie. Piłkarki zwracają uwagę na kuriozalną sytuację w klubie, gdzie część z nich musiała... kierować Polonią Poznań.

"Sezon w 1 lidze to była już niestety tylko udręka, w zarządzie klubu znalazły się.... zawodniczki!!! Czy to jest normalne? Na ich barkach spoczęło kierowanie klubem... Tak naprawdę przegrane byłyśmy już na starcie, sezon w ekstralidze pod katem sportowym każdy wie jaki był. Ale odnośnie długów, do których doprowadził poprzedni sezon.. nie będziemy się już rozpisywać. Niepojęte jest to jak można doprowadzić klub do takiego stanu."
Polonia Poznań - kobieca piłka

Jak przyznają, znalazły się w sytuacji, w której wywalczyły awans i doczekały się wymarzonego stadionu, jednak nie mogą na nim grać z powodów problemów organizacyjno finansowych.

Klub jest zadłużony na ponad 100 tysięcy złotych i nie ma nawet zainteresowania ze strony sponsorów, którzy mogliby uratować sytuację.

W ostatnich miesiącach trwały rozmowy dotyczące stworzenia kobiecej sekcji piłkarskiej w Warcie Poznań, jednak ostatecznie nie zawarto porozumienia. Zawodniczki same znalazły sobie nowe kluby.

"Koniec" Polonii Poznań w tej sekcji oznacza, że jedynym klubem seniorskim kobiecej piłki nożnej w Poznaniu pozostał AZS UAM Poznań na poziomie wojewódzkiej III ligi kobiet.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA