Spacery, kosmetyki naturalne, kultura, zdrowie, targi - szereg pomysłów na spędzenie soboty w Poznaniu

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Sobota zapowiada się dość pogodnie, a na dodatek w Poznaniu przygotowano szereg ciekawych propozycji na spędzenie tego dnia poza domem. Coś dla siebie powinni znaleźć zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi.

Dzień dobrze rozpocząć od... zadbania o siebie i najbliższych. Już od rana w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej odbywać się będzie Biała Sobota, podczas której będzie można bezpłatnie wykonać szereg badań i skorzystać z porad specjalistów.

Gdy już zadbamy o zdrowie, dobrze będzie zadbać także o urodę i o produkty, których do tego używamy. Już po raz 13. w Starym Browarze odbywają się Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty. Wydarzenie skierowane jest zarówno do tych, którzy chcą uzupełnić swoje kosmetyczki, jak i tych, które dopiero planują przygodę z tego typu produktami. Wystawcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące składników, właściwości i pozytywnym wpływie swoich produktów na organizm i wygląd człowieka oraz środowisko.

Będąc w Starym Browarze warto również zajrzeć do Galerii na Dziedzińcu, gdzie trwa wystawa prac Daniela Lismore'a "Jestem dziełem sztuki". Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele sztuki”.  Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata - od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Ci, którzy chcą poruszać się na świeżym powietrzu mogą wybrać się na Dębiec, gdzie przewodnicy z grupy Po Poznaniu odkrywać będą tajemnice tej części Poznania podczas spaceru "Kuniec Dymbiec". Organizatorzy postanowili odczarować poznański Dębiec i pokazać piękne i wyjątkowe miejsca tego osiedla. To ciekawa propozycja zarówno dla mieszkańców innych zakątków miasta jak i tych z Dębca, którzy będą mogli się przekonać jak dobrze znają swoją okolicę. Dostępne są dwie godziny do wyboru - 10:00 i 15:00. Zbiórka zaplanowana jest na przystanku tramwajowym „Wspólna” w kierunku Dębca, natomiast zakończenie wycieczki spodziewane jest w rejonie okolicy ul. Bukowej.

Z kolei fani sportowych emocji i rywalizacji na boisku mogą wybrać się do hali CITYZEN przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu, by wesprzeć zawodników WKS Grunwald Poznań podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy. Mecz poznańskiej drużyny rozpocznie się o godzinie 12:45.

Miłośnicy kryminalnych zagadek, fascynujących opowieści i ciekawostek z historii Poznania z pewnością ucieszą się z możliwości uczestniczenia w prelekcji, na którą zaprasza Muzeum Historii Miasta Poznania „Małżeństwo morderstwem naznaczone, czyli sprawa Leona Hałasa”. Niezwykłe wydarzenia z centrum Poznania, które trafiły na czołówki gazet, z pewnością zaintrygują wielu.

Z kolei Kino Pałacowe CK Zamek zaprasza na seanse w ramach przeglądu filmów "Nieznane oblicza Japonii". W sobotę odbędą się dwa seanse: o godzinie 16:45 "Mori", a o 18:30 "Mikst".

To już ostatni dzień, by zajrzeć na Targi Gardenia, czyli święto pasjonatów zieleni i roślin. Skierowane są zarówno do osób związanych z branżą profesjonalnie jak i miłośników-amatorów. To okazja do zaczerpnięcia inspiracji przy kształtowaniu ogrodów i terenów zielonych, poznanie najnowszych trendów w ogrodnictwie i projektowaniu, a także rozmowy z profesjonalistami w zakresie hodowli, sadzenia, przesadzania i wzrostu roślin.

Będąc na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich warto również zajrzeć na targi Tour Salon, które przyciągają tłumy zarówno pasjonatów podróży, jak i tych, którzy szukają inspiracji na wyprawy weekendowe, wakacyjne, rodzinne i indywidualne. To okazja do zdobycia informacji na temat miejsc, atrakcji, ofert turystycznych czy kierunków podróży i środków transportu. Poza możliwością zapoznania się z ofertami licznych wystawców, w programie znalazły się również wykłady, prelekcje, warsztaty i spotkania autorskie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA