Poranny pościg w centrum Poznania. Mężczyzna odgryzł policjantowi kawałek palca

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP archiwum
REKLAMA

Policja ustala okoliczności dzisiejszego porannego pościgu, jaki miał miejsce w centrum miasta i zakończył się na ul. Roosevelta w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Agresywny mężczyzna w trakcie zatrzymania przez policję odgryzł kawałek palca jednemu z funkcjonariuszy. Policja podejrzewa, że podejrzany był pod wpływem dopalaczy.

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w Poznaniu przed godziną 8:00. Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, dlatego rozpoczął się policyjny pościg.

Ostatecznie do zatrzymania uciekającego konieczne było zepchnięcie go z drogi przez funkcjonariuszy, którzy użyli do tego radiowozu, a następnie wybiegli, by zatrzymać kierowcę.

Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, był agresywny i zdaniem policjantów, zachowywał się w sposób irracjonalny. Gdy funkcjonariusze próbowali go uspokoić i zatrzymać, 29-latek odgryzł fragment palca jednemu z nich.

Po zatrzymaniu 29-latek został przewieziony do szpitala na oddział toksykologiczny. Policja podejrzewa, że poza alkoholem w jego krwi znajdowały się także inne substancje zabronione - prawdopodobnie był pod wpływem silnych środków psychoaktywnych, np. dopalaczy. W szpitalu pobrano mu próbkę krwi do badania.

Trwa zbieranie materiału dowodowego w sprawie, w tym analiza zapisu monitoringu miejskiego, który po przekazaniu prokuraturze będzie podstawą do postawienia ewentualnych zarzutów podejrzanemu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA