Podróżowanie bez tajemnic, czyli targi Tour Salon na MTP

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W piątek, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się targi regionów i produktów turystycznych Tour Salon. To wydarzenie, które skierowane jest zarówno do regularnych podróżników, jak i tych szukających inspiracji na wakacje. W programie trzydniowego wydarzenia znalazły się również m.in. spotkania z blogerami, warsztaty i prelekcje.

Co roku na targi Tour Salon przychodzą tłumy zainteresowanych zarówno weekendowymi wypadami w regionie jak i ekstremalnymi wyprawami w najdalsze zakątki świata.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promocja ciekawych miejsce w Polsce, jednak część ofert odnosi się także do wyjazdów zagranicznych.

"Poznań jest niewątpliwie jednym z kluczowych ośrodków turystycznych w kraju. Usługodawcy spotykają się na targach Tour Salon, aby promować Polskę na zewnątrz. To jest również ogromny prestiż dla naszego miasta, że mamy okazję gościć największych przedstawicieli sektora turystycznego właśnie w Poznaniu."
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Tegorocznym hasłem imprezy jest "Odkryj smak przygody", dlatego nie brakuje nawiązań bezpośrednich i pośrednich do podróży kulinarnych. Jak zauważył Filip Bittner, dyrektor grupy produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich, coraz więcej osób wybiera rejon swojej podróży opierając się na kuchni, jaka jest tam oferowana. Im więcej regionalnych smaków, tym więcej chętnych do sprawdzenia zasady "przez żołądek do serca" i zakochania się w danym regionie.

W programie Tour Salong znalazły się równiez liczne spotkania i warsztaty tematyczne, spotkania z youtuberami i blogerami podróżniczymi, prelekcje i wykłady. Nie brakuje również ciekawych atrakcji dla dzieci.

Bilet jednorazowego wstępu w kasach targowych kosztuje 30 zł, z kolei bilet trzydniowy kosztuje 50 zł. 

Targi potrwają do niedzieli, 16 lutego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA