Najsłodsza tradycja w mieście, czyli XVI Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas już jutro!

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

To już tradycja - gdy zbliża się Tłusty Czwartek i ogólnopolskie jedzenie pączków, to znak, że kilka dni wcześniej najodważniejsi spróbują zjeść 10 pączków jak najszybciej. XVI Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas już jutro.

Już po raz 16. śmiałkowie spotkają się w Izbie Rzemieślniczej, gdzie wezmą udział w zawodach organizowanych przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu.

Osoba, która najszybciej zje 10 pączków bez popijania ich wodą wygrywa. To już poznańska tradycja, która odbywa się co roku przed Tłustym Czwartkiem, czyli dniem, w którym miliony Polaków zajadają się pączkami.

Co roku do rywalizacji staje kilkadziesiąt osób. Są wśród nich zarówno debiutanci jak i "weterani" konkursowi. Nie inaczej będzie także i w tym roku. Co roku można się również przekonać, że ani wiek ani płeć nie jest wyznacznikiem tego, kto ma większe szanse na wygraną. O tym, kto zostanie tegorocznym zwycięzcą i czy uda mu się pobić rekord, będzie można się przekonać już w poniedziałek, 17 lutego. Początek o godzinie 11:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA