"LGBT+, w Poznaniu zawsze jesteście mile widziani" - promocja nowej kampanii na Placu Wolności

Autor: A. Karczewska fot. Grupa Stonewall
REKLAMA

Na Placu Wolności zainaugurowano kampanię "LGBT+, w Poznaniu jesteście mile widziani", która ma promować stolicę Wielkopolski jako miasto otwarte i tolerancyjne. To akcja zainaugurowana przez poznańskich radnych Nowoczesnej i Grupę Stonewall.

Podczas konferencji prasowej na Placu Wolności radni Bartłomiej Ignaszewski i Wojciech Chudy wraz z posłem Franciszkiem Sterczewskim oraz przedstawicielem Grupy Stonewall wyjaśnili, że hasło ma promować Poznań jako otwarte i tolerancyjne, a także "jedno z najlepszych miejsc do życia w Polsce".

Podkreślili, że każdy mieszkaniec, bez względu na wyznawane poglądy, wartości, wiarę, poglądy polityczne czy orientację seksualną powinien czuć się bezpiecznie i dobrze w Poznaniu.

"Pragniemy także wyrazić swój sprzeciw wobec podejmowania przez kolejne samorządy w Polsce uchwał dyskryminujących osoby o innej orientacji niż heteroseksualna. Uważamy takie działania za bardzo szkodliwe, dzielenie obywateli na „lepszy” i „gorszy” sort, skłócanie Polaków z Polakami."
Wojciech Chudy, radny Miasta Poznania

Po konferencji chętni mogli zrobić sobie zdjęcia z tęczowymi tabliczkami z hasłem kampanii zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA