WKS Grunwald Poznań pokonał mistrza Rosji w pierwszym meczu Halowego Klubowego Pucharu Europy

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

WKS Grunwald Poznań dobrze rozpoczął zmagania w Halowym Klubowym Pucharze Europy, który rozgrywany jest w stolicy Wielkopolski. Kibice zgromadzeni na trybunach mogli obejrzeć emocjonujące i pełne walki spotkanie poznańskiego klubu z mistrzem Rosji, Dinamo Stroitel Ekaterinburg.

WKS Grnwald dobrze rozpoczął mecz zdobywając pierwszą bramkę w 4. minucie spotkania. I choć drużyna z Rosji szybko doprowadziła do wyrównania już dwie minuty później, to pierwsze 10 minut pokazało kibicom na trybunach, że ten mecz przyniesie wiele emocji i walki o każde zagranie.

Poznaniacy nie zwalniali tempa w kolejnych minutach - wręcz przeciwnie, z minuty na minutę coraz mocniej udowadniali, że nie boją się rywala. Do przerwy ekipa z poznańskiego Grunwaldu prowadziła z mistrzem Rosji aż 4:1!

Po przerwie rywale rzucili się do odrabiania strat zdecydowanie odważniej atakując gospodarzy. Ostra walka sportowa podniosła poziom emocji w spotkaniu. Już w pierwszej minucie po powrocie na boisko drużyna z Rosji wykorzystała podyktowany rzut karny. Na minutę przed końcem kwarty gościom udało się zdobyć kolejną bramkę, przez co przewaga gospodarzy zmalała do jednej bramki.

Oznaczało to jedno - końcówka spotkania będzie prawdziwą grą nerwów, która dała się we znaki zawodnikom. Obie drużyny zaczęły popełniać błędy przeradzające się w niewykorzystane okazje.

Szybki kontratak przyniósł WKS Grunwald trafienie na 5:3. Już chwilę później Rosjanie znów dogonili wynik, a do końca spotkania zostały już tylko 3 minuty. Na szczęście, poznaniacy utrzymali skupienie do końca, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla WKS Grunwald.

Kolejnym rywalem gospodarzy turnieju będzie HC Mińsk.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA