Tramwaj na ul. Ratajczaka - przedstawiono koncepcję i rozpoczęto konsultacje społeczne

Autor: A. Karczewska fot. UMP vid. UMP
REKLAMA

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące budowy linii tramwajowej na ul. Ratajczaka. Projekt przebudowy ulicy zakłada uspokojenie ruchu samochodowego, stworzenie większej i przyjaznej przestrzeni dla pieszych oraz zwiększenie ilości zieleni i drzew.

Trasa tramwajowa w ul. Ratajczaka jest jednym z etapów Projektu Centrum, który od kilku lat jest realizowany w Poznaniu. Jego celem jest stworzenie w centrum miasta przestrzeni przyjaznej dla pieszych z uspokojonym ruchem. Ma to zachęcić mieszkańców i turystów do spędzania większej ilości czasu w sercu miasta, a nowa trasa tramwajowa - do porzucenia poruszania się po mieście samochodem na rzecz transportu zbiorowego.

Zgodnie z przygotowaną koncepcją, na odcinku od skrzyżowania z ul. Matyi do ul. 27 Grudnia będzie o wiele więcej zieleni niskiej oraz nowych drzew. Wprowadzona zostanie strefa zamieszkania co ma zwiększyć bezpieczeństwo w centrum miasta, przy jednoczesnym zmniejszeniu ruchu samochodowego.

Nowe chodniki mają zapewnić pieszym bardziej komfortowe warunki poruszania się, a ogródki gastronomiczne zachęcić ich do spędzenia czasu w centrum. Zaplanowano także ławki i stojaki rowerowe.

Całość ma nawiązywać do przebudowanych ulic: św. Marcin oraz Taczaka.

Dziś rozpoczynają się konsultacje społeczne, które potrwają do 28 lutego. Uwagi, propozycje i opinie można przekazywać drogą mailową pod adresem projektcentrum@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Poznania - Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17 w Poznaniu.

Uwagi można także składać w biurze budowy, które znajduje się przy ul. Święty Marcin 57 - w poniedziałki w godz. 16-18 lub czwartki w godz. 14-16. Konsultacje społeczne potrwają do 28 lutego 2020 roku.

Zaplanowano także spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się we wtorek, 18 lutego, o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 75 przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Prace projektowe mają zakończyć się w czerwcu 2020 roku, natomiast budowa linii tramwajowej wraz z przebudową ulicy do 2022 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA