"Kuniec Dymbiec", czyli spacer z przewodnikiem po poznańskim Dębcu

Autor: A. Karczewska fot. PoPoznaniu
REKLAMA

„Kuniec Dymbiec” to bardzo znane w Poznaniu określenie na zakończenie czegoś i brak dalszej drogi czy rozwiązania. Właśnie taki okrzyk słyszeli niegdyś pasażerowie, gdy ich tramwaj dojeżdżał na pętlę na poznańskim Dębcu i taki jest tytuł sobotniego spaceru z przewodnikiem, na który zaprasza grupa Po Poznaniu.

Dębiec wiąże się z wieloma stereotypami, a jednocześnie dla wielu wciąż jest owianą tajemnicą częścią Poznania. Tymczasem to miejsce skrywające wiele pięknych miejsc i zakamarków, których próżno szukać na trasie tradycyjnych wycieczek turystycznych czy nawet w planach poznaniaków mieszkających w innych dzielnicach Poznania.

Przewodnicy z grupy Po Poznaniu postanowili odczarować poznański Dębiec i pokazać piękne i wyjątkowe miejsca tego osiedla. To ciekawa propozycja zarówno dla mieszkańców innych zakątków miasta jak i tych z Dębca, którzy będą mogli się przekonać jak dobrze znają swoją okolicę.

Przechadzka odbędzie się w sobotę, 15 lutego. Dostępne są dwie godziny do wyboru - 10:00 i 15:00. Zbiórka zaplanowana jest na przystanku tramwajowym „Wspólna” w kierunku Dębca, natomiast zakończenie wycieczki spodziewane jest w rejonie okolicy ul. Bukowej.

Spacer odbywa się w konwencji „free walking tour”, czyli niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie wycieczki można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA