Rozkładany stół - jak dopasować go do pomieszczenia?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

W ciągu roku przytrafia się wiele okazji kiedy przyjmujemy mniejszą lub większą liczbę gości. W tej sytuacji trzeba zadbać o odpowiednią ilość miejsca, aby każda osoba czuła się komfortowo. Nie chcąc na co dzień ograniczać przestrzeni zbyt dużym blatem, można zdecydować się na najbardziej uniwersalne rozwiązanie jakim jest stół rozkładany. To świetna opcja zarówno dla posiadaczy niewielkich salonów, kuchni i jadalni, jak i dla osób dysponujących większą przestrzenią. Jest to jeden z tych mebli, który można płynnie dopasować do swoich potrzeb. Jak dopasować go do wnętrza i z jakimi rodzajami rozkładanych stołów można się spotkać?

Błyskawiczna zmiana rozmiaru

Kiedyś proces rozkładania stołu należał do uciążliwych czynności. Mechanizm nie działał płynnie, konieczne było użycie sporej siły, a przy tym towarzyszyły nam nieustannie trzaski i trzeszczenie mebla. Obecnie, nikt już nie musi obawiać się tego typu sytuacji. Systemy rozsuwania są niezawodne, szybkie i banalne w obsłudze. Co więcej, stoły tego typu są dostępne w różnych kształtach, z różnymi mechanizmami rozsuwania. Z jakimi spotykamy się najczęściej?

  • Blaty mocowane na szynach - stół tego typu składa się z dwóch części blatu, które są zamocowane na specjalnych prowadnicach. Dodatkowe blaty są najczęściej umieszczone w specjalnej szufladce i aby powiększyć rozmiar mebla, wystarczy umieścić je na stelażu, a następnie złożyć całość. Taki mechanizm nie wymaga praktycznie żadnego użycia siły, jest prosty i pozwala na błyskawiczne rozłożenie stołu.

    Załącznik:
    apartment-cabinet-chairs-clean-373541.jpg

  • Blaty w formie dostawek - są montowane pod spodem głównego blatu, pozwalając na jego poszerzenie z dwóch stron. Bardzo często spod blatu wysuwa się także dodatkowe nogi, którymi można wesprzeć całą konstrukcję, aby była stabilniejsza.

Jak wybrać kształt stołu?

Modele rozkładane są dostępne w różnych kształtach, dzięki czemu można dopasować je zarówno do naszych preferencji, liczby domowników, jak i pomieszczenia. Wersje okrągłe po rozłożeniu stają się owalne, zaś kwadratowe i prostokątne po prostu zwiększają swoją długość. Jeśli nasz salon jest średniej wielkości, a liczba przyjmowanych od czasu do czasu gości nie jest zbyt duża, możemy zdecydować się na okrągły stół. Pozwala on na ustawienie większej liczby krzeseł. Na co dzień prezentuje się bardzo delikatnie i nawet po rozłożeniu nie przytłacza swoją masywnością.

Rozkładany stół kwadratowy świetnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni. Można bez problemu umieścić go przy ścianie, a podczas odwiedzin gości przenieść do salonu, powiększając o dodatkowe blaty. Wersje prostokątne są idealnym rozwiązaniem, aby pomieścić nawet kilkanaście osób. Są również polecane do sporej wielkości jadalni, zwłaszcza jeśli w domu na co dzień przebywa większa liczba domowników. Tego typu modele bardzo często oferują największe możliwości rozłożenia, zajmując przy tym sporo miejsca. Zarówno stoły okrągłe jak i kwadratowe są dostępne tutaj https://mirat.eu/stoly-rozkladane-do-jadalni

O czym warto pamiętać podczas rozkładania stołu?

Podczas sporadycznego rozkładania stołu, warto zwrócić uwagę czy w miejscu przecięcia się blatów nie zgromadziła się nadmierna ilość kurzu. Jest to normalne zjawisko i pojawia się nawet gdy przez większość czasu powierzchnia jest przykryta obrusem. Warto pamiętać o wyczyszczeniu tego obszaru, zwłaszcza jeśli podczas odwiedzin gości nie zamierzamy zakrywać blatu. Kolejna istotna kwestia dotyczy przenoszenia stołu po jego rozłożeniu. Powinniśmy unikać tego typu sytuacji, gdyż dostawki są nieco bardziej delikatne i przez przypadek mogłoby dojść do uszkodzenia całego mechanizmu. W pierwszej kolejności należy więc dokładnie określić miejsce gdzie ma stanąć mebel, a dopiero potem przystąpić do jego rozkładania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA