Utalentowany wychowanek Lecha Poznań zostaje w Kolejorzu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Utalentowany wychowanek Lecha Poznań, Filip Marchwiński, podpisał drugą profesjonalną umowę z Kolejorzem, którą związał się z klubem na kolejne trzy i pół roku.

Pomocnik ma dopiero 18 lat, ale w pierwszym zespole Lecha zadebiutował już w 2018 roku w wygranym przez poznaniaków meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Marchiwński strzelił wówczas swojego pierwszego gola dla Kolejorza. Od tego czasu w meczach prezentował się jeszcze 20 razy, zdobywając 4 bramki i 1 asystę.

Klub widzi nie tylko talent, ale i potencjał w młodym piłkarzu. Dyrektor sportowy Tomasz Rząsa podkreśla, że Marchwiński jest przykładem dobrze funkcjonującej struktury szkolenia w klubie i włączenia się do rywalizacji o miejsce w pierwszym składzie.

Swoją pierwszą profejsonalną umowę z Lechem Poznań pomocnik podpisał w listopadzie 2018 roku. Miała ona obowiązywać do końca czerwca 2021 roku. Obie strony doszły jednak do porozumienia, na podstawie którego podpisano dziś kolejną, przedłużając dotychczasowy kontrakt.

Nowa umowa wiąże "Marchew"z Kolejorzem na trzy i pół roku.

W tym sezonie piłkarz wystąpił w w siedmiu spotkaniach, strzelając jednego gola (z Wisłą Kraków). W ubiegłym tygodniu w meczu z Rakowem Częstochowa po raz pierwszy wybiegł na murawę w podstawowym składzie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA