Powstanie nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Wkrótce w Poznaniu pojawi się nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza, w której zamieszka 14 podopiecznych. Obiekt będzie spełniał wymogi stawiane tego typu ośrodkom i będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wiadomo już, że powstanie przy ul. Perzyckiej.

Budowa nowego obiektu to kolejny etap standaryzacji poznańskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, która ma na celu dostosowanie ich do wymogów prawnych. Najważniejszym z nich jest wskazanie, że w tym samym czasie w placówce może być umieszczonych łącznie nie więcej niż 14 dzieci oraz osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej. 

Pierwsze obiekty spełaniające wymagania powstały już przy ul. Pamiątkowej i Sarmackiej. Kolejny wybudowany zostanie przy ul. Perzyckiej w Poznaniu.

W pierwszym etapie realizacji inwestycji wybudowany zostanie składający się z dwóch kondygnacji dom opiekuńczo-wychowawczy oraz budynek administracyjny.

Podopieczni będą mieli do swojej dyspozycji jedno- lub dwuosobowe pokoje, a także salę do wypoczynku, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki, kuchnię z jadalnią oraz pokój telewizyjny.

W budynku powstanie także pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze.

Całość będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obiekt stanie się nowym domem dla wychowanków Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.

Z kolei w budynku administracyjnym poza gabinetem dyrekcji, księgowości i kadr będzie się mieściła także strefa pedagogiczna z gabinetami pedagoga, psychologa, logopedy i pracownika socjalnego.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca robót budowlanych, którego zadaniem będze także zagospodarowanie terenu i przygotowanie instalacji do podłączenia do nich w przyszłości drugiego budynku opiekuńczego, który stanie na tej działce.

Na realizację zadania wykonawca będzie miał rok od momentu podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA