Podróże dla małych i dużych, czyli weekendowe targi Tour Salon na MTP

Autor: A. Karczewska fot. Tour Salon FB/MTP
REKLAMA

Już w piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się wielkie święto miłośników podróżowania - zarówno odległego, jak i w najbliższej okolicy i zarówno długiego jak i jednodniowego. Targi Tour Salon z każdą kolejną edycją cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. W programie znalazł się szereg atrakcji i ofert dla dzieci i dorosłych.

Każdego roku targi Tour Salon przyciągają tłumy zarówno pasjonatów podróży, jak i tych, którzy szukają inspiracji na wyprawy weekendowe, wakacyjne, rodzinne i indywidualne. To okazja do zdobycia informacji na temat miejsc, atrakcji, ofert turystycznych czy kierunków podróży i środków transportu.

Wśród wystawców znajdą się również ci promujący całe regiony także poprzez lokalne wyroby, zgodnie z zasadą „przez żołądek do serca”.

Celem targów jest z jednej strony promocja miejsc, regionów, miast czy obiektów turystycznych, a z drugiej umożliwienie zwiedzającym znalezienie wymarzonego kierunku podróży. Zaprezentują się zarówno jednostki wojewódzkie czy samorządowe jak i prywatne obiekty i atrakcje oraz instytucje i biura oferujące organizację podróży w nawet najodleglejsze zakątki świata. Będzie można znaleźć zarówno „punkty obowiązkowe” na liście podróżnika jak i nietypowe atrakcje i formy spędzenia czasu.

Przez trzy dni targów będzie można nie tylko poznać ofertę wystawców, ale też wziąć udział w licznych wykładach, prelekcjach i spotkaniach ze znanymi podróżnikami i autorami książek i blogów podróżniczych. W programie znalazły się takie bloki jak m.in. warsztaty fotografii mobilnej, „USA bez wiz - najlepsze trasy po Stanach na pierwszy raz”, „podróże ze smakiem Adama Borowicza” czy „Świadome podróżowanie, czyli jak podróżować z głową”.

Organizatorzy pamiętali także o najmłodszych, dla których przygotowano specjalny projekt „Najlepsza lekcja ever!”. Uczestnicy będą odkrywać historię Polski i niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Będą mogli przeprowadzać doświadczenia i projektować. Wszystko to w ramach promocji nie tylko podróży i turystyki, ale także urbanistyki i zagospodarowania terenu.

„Zaplanowana została między innymi wyjątkowa lekcja urbanistyki, ukazująca jak zmieniał się Poznań na przestrzeni wieków, którą poprowadzą pracownicy Bramy Poznania ICHOT. Uczniowie będą mogli także wcielić się w rolę domowych odkrywców i w „domopodobnym laboratorium”, przygotowanym przez Laboratorium Wyobraźni PPNT odkryją, że substancje, których używa się na co dzień świetnie nadają się do eksperymentowania. Nie zabraknie też lekcji historii, a te poprowadzą pracownicy z Parku Dzieje w Murowanej Goślinie i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W programie wykład o tym jak żyli ludzie 1000 lat temu oraz warsztaty o intrygującej tematyce: Napisz kronikę Krzywoustemu.”
organizatorzy Tour SalonTo nie koniec atrakcji dla dzieci. Na terenie Tour Salon pojawi się miniaturowy świat Kolejkowa, a także warsztaty modelarskie, projektowania i wydruku 3D czy technik piłkarskich i mini golfa. W programie znalazły się również konkursy, gry i zabawy.

Targi rozpoczną się 14 lutego i potrwają do 16 lutego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA