Nazywam się Miliard - One Billion Rising: Znów zatańczą przeciw przemocy wobec kobiet

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

W piątek odbędzie się kolejna odsłona akcji One Billion Rising - Nazywam się Miliard. Uczestnicy wydarzenia ponownie zatańczą przeciw przemocy wobec kobiet. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Tylko TAK oznacza zgodę”.

Projekt One Billion Rising ma charakter ogólnoświatowy. Jego uczestnicy poprzez wspólny taniec protestują przeciw przemocy wobec kobiet i dziewcząt, w tym przede wszystkim przemocy seksualnej.

W Polsce akcja przebiega pod nazwą „Nazywam się Miliard” i jest koordynowana przez Fundację Feminoteka. Od 8 lat w projekcie bierze udział Poznań, który zaprasza zarówno kobiety jak i mężczyzn do wspólnej manifestacji przekazu akcji.

Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Tylko TAK oznacza zgodę”, zapisywane w formie hashtagu #TAKoznaczazgodę.

Jak zauważają organizatorzy, w ostatnich latach można zauważyć działania niektórych państw, które wprowadziły dodatkowe zapisy w prawie podkreślające, że każdy seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem, czyli przestępstwem.

„W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?”
Organizatorzy akcjiW Poznaniu akcja odbędzie się w Walentynki, 14 lutego, o godzinie 18:00 na Placu Wolności. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, bez względu na wiek, stopień sprawności fizycznej i płeć.

Z układem tanecznym można zapoznać się wcześniej - dostępny jest w formie filmu online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA